DARIA MIELCARZEWICZ artystka zamieszkała w Poznaniu, która legitymuje się dyplomami fotografika, grafika komputerowego i teatrologa. W spektrum jej dokonań zawodowych są projekty fotograficzne oraz okładek książek, fotografia reportażowa, kolaże, logotypy, plakaty, rysunki, animacje i filmy.  Mielcarzewicz współpracowała m.in. z  Art Stations Fundation by Grażyna Kulczyk,  Krajową Izbą Gospodarczą, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, Teatrem Wielkim w Poznaniu i Teatrem Polskim w Warszawie oraz wydawnictwami „Znak” i „ Świat Książki”. Artystka w 2012 otworzyła „Sklep z cytatami” wcześniej zakładając na Facebooku profil – „Daria rysuje, Oni mówią”.

 

            SKLEP Z CYTATAMI trafił na listę dziesięciu najdziwniejszych sklepów świata i doczekał się licznych recenzji medialnych – my cytujemy: „Uśmiech pojawia się na twarzy, gdy widzi się takie ożywcze pomysły, które nie traktują kultury śmiertelnie poważnie, ale z humorem, niejako mimochodem popularyzując jednocześnie czytelnictwo.”

            Przyjrzymy się jak znane powiedzenia z polskiej literatury zagościły na wielkoformatowych pracach Darii Mielcarzewicz. Co rozpoznamy w pierwszej kolejności cytat czy portret artysty?!

            Organizatorzy oczekują serdecznie na otwarciu wystawy!

 

            Kontakt: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel. 517 262 146

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 


 
  

 

Copyright © 2014 Oranżeria Kultury / Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim| Design by templatemo.com